KDE NÁS NAJDETE

Na dolním konci Jižních Čech, v úžasném prostředí CHKO Třeboňsko najdete přes 450 rybníků vytvořených za stovky let člověkem. Na rozloze cca 700 km2 mezi meandry řeky Lužnice byla již v roce 1978 vytvořena biosférická rezervace.

 

Náš penzion U Kačerů naleznete na severozapadním okraji CHKO Třeboňsko, poblíž městečka Lomnice nad Lužnicí, pár metrů za okrajem vísky Klec.

 

Našimi nejbližšími sousedy jsou Víra, Naděje a Láska, ale také Dobrá vůle – rybníky z Nadějské rybniční sousatvy, která patří mezi nejpozoruhodnější přírodní lokality na Třeboňsku jak svou faunou, tak i flórou. V rákosí lemujícím vodní plochy hnízdí bezpočet druhů vodního ptactva, zatímco v porostech na břehu sídlí zpěvné ptactvo.

 

Na hrázích mezi rybníky prochází značená cyklotrasa i turistické stezky. Jsme dokonalou základnou pro cyklistické výlety po okolí, které vás ani po letech neomrzí. Překrásná, neustále se měnící krajina, ve které naleznete husté borové lesy, stovky hrází mezi rybníky, které se jedním švihem změní na romantické louky, a o chvíli už na mírně kopcovitý terén v okolí Chlumu u Třeboně.

 

Když narazíte na některou z pískoven, neváhejte a jděte se vykoupat. Voda je v nich úžasná. V rybnících se koupat nedá, ale o to hezčí se kolem nich jezdí na kole 🙂

 

V CHKO Třeboňsko naleznete velké množství zajímavých zákoutí, od největšího rybníka v Čechách (Rožmberk) přes téměř pouštní duny, až po zablatské louky s typickými seníky.

NAŠE ADRESA:

 

Penzion U Kačerů
Václav Kačer
Klec 82
PSČ 379 01

 

tel: +420 603 527 434
e-mail: vkleci@email.cz